P

PNB Banka, AS - процедура ліквідації Банку

15 серпня 2019 року рішенням Комісії ринку фінансів та капіталу Латвії було прийнято рішення про зупинення всіх фінансових операції Банку PNB Banka, AS.

Причиною такого рішення, за словами Регулятора, стала відсутність ліквідності, перевищення зобов'язань Банку над його активами.

12 вересня 2019 року суд Відземського передмістя Риги за заявою Комісії ринку фінансів і капіталу Латвії прийняв рішення про неплатоспроможність PNB Banka.

1. Порядок виплати гарантованого державою відшкодування клієнтам Банку.

Відповідно до Закону про гарантування вкладів, гарантовані державою відшкодування можуть отримати латвійські та міжнародні клієнти PNB Banka, AS, приватні та юридичні особи, які мають вклади в PNB Banka, при цьому кожному клієнту гарантовано відшкодування в розмірі до 100 000 євро з Фонду гарантування вкладів, виплати будуть здійснюватись через латвійський банк Citadele banka, AS.

Гарантоване державою відшкодування поширюється на всі кошти вкладника - як на строкові вклади, так і на розрахункові, зарплатні, ощадні та інші рахунки.

Винятком, є вклади:

 • з якими протягом останніх двох років не відбувалося ніяких дій і розмір яких не перевищує 10 євро;
 • які пов'язані з легалізацією коштів, отриманих злочинним шляхом, або потрапляють під визначення коштів, отриманих злочинним шляхом;
 • кредитним організаціям, фінансовим установам, страховим товариствам, приватним пенсійним фондам, товариствам з управління вкладами й інвестиційним брокерським товариствам.

Виплати здійснються з 22 серпня 2019 року, і проводяться у такому порядку:

 • заявки на виплату гарантованого відшкодування буде приймати банк Citadele banka, AS;
 • гарантоване відшкодування виплачується одному клієнту одним платежем в євро;
 • якщо розмір гарантованого відшкодування не перевищує 1000 євро, то за бажанням вкладника його виплатять вкладнику готівкою;
 • якщо розмір гарантованого відшкодування перевищує 1000 євро, то його можуть перерахувати лише на рахунок самого вкладника в будь-якій банківській або фінансовій установі.

Таким чином, для отримання гарантованого відшкодування вкладу в PNB Banka, необхідно звернутися у відділення банку Citadele banka, AS, Рига, Латвія, надавши підтверджуючі документи, а також вказавши відкритий в іншому банку чи фінансовій установі розрахунковий рахунок для перерахування таких коштів.

2. Подача кредиторських вимог до PNB Banka, AS.

19 вересня 2019 року в офіційному виданні Latvijas Vēstnesis були опубліковані вимоги до кредиторських заяв до AS PNB Banka і терміни його подачі.

Кредитор фізична-особа зобов'язана подати:

1. Заяву-вимогу кредитора, в якій повинні бути вказані:

 • фактичні обставини (назва, адреса і т.д.);
 • номера рахунків кредитора в неплатоспроможності AS PNB Banka і розмір виплачуваних грошових коштів;
 • номер банківського рахунку, на який переслати кошти, в тому числі вказавши номер IBAN, найменування банку та SWIFT-код банку;
 • інформацію про те, чи вважається кредитор зацікавленою особою в розумінні пункту 36 частини першої статті 1 Закону про кредитні установи (що не співробітник, акціонер і т.д.);
 • адреса електронної пошти кредитора і підтвердження згоди на отримання документів в електронному вигляді в неплатоспроможності AS PNB Banka в процесі неплатоспроможності;
 • завірення, що кредитор і/або його представник проінформований і згоден з тим, що в неплатоспроможності AS PNB Banka будуть оброблені його персональні дані в цілях розгляду вимоги кредитора і в інших обґрунтованих цілях протягом всього процесу неплатоспроможності.

2. Документи, що підтверджують законне походження коштів, з детальним поясненням законності походження коштів (детальне пояснення по кожному вхідного платежу);

3. Документи, що підтверджують, що на ім'я кредитора відкритий банківський рахунок, вказаний в заяві-вимозі кредитора (банківський рахунок, на який кредитор просить перерахувати кошти);

4. Копію паспорта;

5. Нотаріальну довіреність, якщо вимогу кредитора від імені кредитора подає уповноважена особа.

Юридична особа зобов'язана подати:

Заяву-вимогу кредитора, в якому повинні бути вказані:

 • фактичні обставини (назва, адреса і т.д.)
 • номера рахунків кредитора в неплатоспроможності AS PNB Banka і розмір виплачуваних грошових коштів;
 • номер банківського рахунку, на який переслати кошти, в тому числі вказавши номер IBAN, найменування банку та SWIFT-код банку;
 • інформацію про те, чи вважається кредитор зацікавленою особою в розумінні пункту 36 частини першої статті 1 Закону про кредитні установи (що не співробітник, акціонер і т.д.);
 • адреса електронної пошти кредитора і підтвердження згоди на отримання документів в електронному вигляді в неплатоспроможності AS PNB Banka в процесі неплатоспроможності;
 • завірення, що кредитор і / або його представник проінформований і згоден з тим, що в неплатоспроможності AS PNB Banka будуть оброблені його персональні дані в цілях розгляду вимоги кредитора і в інших обґрунтованих цілях протягом всього процесу неплатоспроможності.

2. Документи, що підтверджують законне походження коштів, із зазначенням та поясненням законності походження коштів (детальне пояснення по кожному вхідного платежу).

3) Документи, що підтверджують, що на ім'я кредитора відкритий банківський рахунок, вказаний в заяві-вимозі кредитора (довідку з банку або фінансової установи про те, що рахунок належить кредитору).

4. Копію паспорта та документ, що підтверджує повноваження особи подати вимогу кредитора.

5. Сертифікат про стан компанії (Certificate of Good Standing), виданий не пізніше 30 днів до його подачі.

6. Сертифікат про органи управління компанії (Certificate of Incumbency), виданий не пізніше 30 днів до його подачі.

7. Засвідчення про вигодонабувача (інформація про бенефіціарів).

8. Якщо відповідний кредитор відповідає статусу мікро, малого або середнього підприємства в розумінні Закону про відновлення і врегулювання діяльності кредитних установ та інвестиційних компаній, то документи, які це підтверджують - річний звіт за 2018 рік або підтвердження сертифікованого аудитора про те, що кредитор відповідає статусу мікро, малого або середнього підприємства в розумінні Додатка 1 до регламенту №651 / 2014 в відношенні річного обороту. (Згідно з регламентом №651 / 2014 року, середнє підприємство - це підприємство на яких зайнято менше 250 осіб та річний оборот якого не перевищує 50 млн. Євро, і / або річний баланс не перевищує 43 мільйони євро, мале підприємство - не більше 50 осіб та чий річний оборот і / або річний баланс не перевищує 10 млн. євро, мікропідприємства - не більше 10 осіб та чий річний оборот і / або річний баланс не перевищує 2 млн. євро).

Важливо: кредиторська заява і документи, які подаються разом з ним, повинні бути складені або переведені на латиську мову.

Термін подачі вимог - до 18 грудня 2019 року.

Юристи ЮФ «Місечко та Партнери» на основі міжнародного досвіду вже допомогли понад 30 іноземним клієнтам іншого латвійського Банку ABLV Bank, AS отримати гарантоване державою відшкодування, а саме компаніям з Кіпру, Шотландії, Англії, Панами, Британських Віргінських островів, Маршаллових островів, Белізу, Сейшельських островів.  

Тому, на запит клієнта ми готові допомогти клієнтам PNB Banka, AS у відкритті рахунку для отримання гарантованого вкладу, а за необхідності відвідати Citadele bank, в Ризі, Латвія для подачі необхідних кредиторських документів, а також надати послуги з подачі кредиторської вимоги і супроводу процедури виплат в рамках процедури ліквідації Банку.