P

PNB Banka, AS - порядок виплати гарантованих відшкодувань клієнтам Банку

15 серпня 2019 року рішенням Комісії ринку фінансів та капіталу Латвії було прийнято рішення про зупинення всіх фінансових операції Банку PNB Banka, AS.

Причиною такого рішення, за словами Регулятора, стала відсутність ліквідності, перевищення зобов'язань Банку над його активами.

12 вересня 2019 року суд Відземського передмістя Риги за заявою Комісії ринку фінансів і капіталу Латвії прийняв рішення про неплатоспроможність PNB Banka.

Відповідно до Закону про гарантування вкладів, гарантовані державою відшкодування можуть отримати латвійські та міжнародні клієнти PNB Banka, AS, приватні та юридичні особи, які мають вклади в PNB Banka, при цьому кожному клієнту гарантовано відшкодування в розмірі до 100 000 євро з Фонду гарантування вкладів, виплати будуть здійснюватись через латвійський банк Citadele banka, AS.

Гарантоване державою відшкодування поширюється на всі кошти вкладника - як на строкові вклади, так і на розрахункові, зарплатні, ощадні та інші рахунки.

Винятком, є вклади:

  • з якими протягом останніх двох років не відбувалося ніяких дій і розмір яких не перевищує 10 євро;
  • які пов'язані з легалізацією коштів, отриманих злочинним шляхом, або потрапляють під визначення коштів, отриманих злочинним шляхом;
  • кредитним організаціям, фінансовим установам, страховим товариствам, приватним пенсійним фондам, товариствам з управління вкладами й інвестиційним брокерським товариствам.

Виплати будуть здійснюватись з 22 серпня 2019 року, і будуть проводитись у такому порядку:

  • заявки на виплату гарантованого відшкодування буде приймати банк Citadele banka, AS;
  • гарантоване відшкодування виплачується одному клієнту одним платежем в євро;
  • якщо розмір гарантованого відшкодування не перевищує 1000 євро, то за бажанням вкладника його виплатять вкладнику готівкою;
  • якщо розмір гарантованого відшкодування перевищує 1000 євро, то його можуть перерахувати лише на рахунок самого вкладника в будь-якій банківській або фінансовій установі.

Таким чином, для отримання гарантованого відшкодування вкладу в PNB Banka, необхідно звернутися у відділення банку Citadele banka, AS, Рига, Латвія, надавши підтверджуючі документи, а також вказавши відкритий в іншому банку чи фінансовій установі розрахунковий рахунок для перерахування таких коштів.

Юристи ЮФ «Місечко та Партнери» на основі міжнародного досвіду вже допомогли понад 30 іноземним клієнтам іншого латвійського Банку ABLV Bank, AS отримати гарантоване державою відшкодування, а саме компаніям з Кіпру, Шотландії, Англії, Панами, Британських Віргінських островів, Маршаллових островів, Белізу, Сейшельських островів.  

Тому, на запит клієнта ми готові допомогти клієнтам PNB Banka, AS у відкритті рахунку для отримання гарантованого вкладу, а за необхідності відвідати Citadele bank, в Ризі, Латвія для подачі необхідних кредиторських документів.