А

ABLV Bank, AS, Latvia - оскарження рішень про замороження коштів

26 лютого 2018 року загальними зборами акціонерів ABLV Bank, AS (Рига, Латвія) було прийнято рішення про самоліквідацію Банку, що стало наслідком звинувачень Банку з боку Управління Міністерства фінансів США по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) у відмиванні грошей і підкупі посадових осіб Латвії.

12 червня 2018 року Комісія ринку фінансів і капіталу Латвійської республіки затвердила рішення зборів акціонерів Банку про самоліквідацію, що вважається датою початку самоліквідації Банку і встановила термін подачі кредиторських вимог до 18 вересня 2018 року.

Кредиторські вимоги, подані вчасно, в залежності від ряду критеріїв, були віднесені або до 2 черги кредиторів, або до 7 черги, ті вимоги, які були подані після встановленого терміну, до 8 черги кредиторів.

Згідно зі звітом діяльності ліквідованого ABLV Bank, AS за квітень 2020 року, фінансові показники діяльності на 30 квітня 2020 року становлять:

  • загальний обсяг активів: 2,34 мільярда євро;
  • заявлені вимоги кредиторів: 2,02 мільярда євро.

Таким чином, активи Банку дозволяють задовольнити всі заявлені вимоги кредиторів, але виплати за вимогами кредиторів будуть зроблені тільки в тому випадку, якщо після комплаєнс перевірки аудиторами Банку (EY) не буде виявлено перешкод для такої виплати.

На сьогоднішній день комплаєнс перевірці підлягають кредиторські вимоги, віднесені до 2 черги кредиторів банку, зокрема вимоги фізичних осіб, та малих підприємств.

Кредиторські вимоги, які не пройшли комплаєнс перевірку аудиторами Банку, передаються для додаткової перевірки до підрозділу Фінансової розвідки Латвії (Finanšu izlūkošanas dienests), яка в рамках своїх повноважень може видати тимчасовий наказ про заморожування коштів кредитора, строком до 45 днів.

Кредитор, у відповідності до статті 32-2 Латвійського Закону про відмивання коштів, має право надати пояснення до підрозділу Фінансової розвідки Латвії щодо підозрілих операцій, або у відповідності до ст. 34, 35 Латвійського Закону про відмивання коштів, оскаржити такий наказ в спеціальний відділ Генеральної прокуратури Латвії протягом 30 днів з моменту отримання такого рішення.

Юристи ЮФ «Місечко та Партнери» вже зіткнулися з подібними рішеннями фінансової розвідки Латвії про заморожування коштів клієнтів, і оскаржили таке рішення в Генеральну Прокуратуру Латвії.

Крім цього, ми співпрацюємо з кращими адвокатами Риги, які допомагають нашим клієнтам в суперечках з фінансовою розвідкою Латвії.

Тому, якщо Ви зіткнулися з подібною ситуацією, ми будемо раді, як мінімум Вас проконсультувати, а за запитом, представити Ваші інтереси в процедурі оскарження такого рішення фінансової розвідки.

Контактний телефон: +38050 388-39-20.