А

ABLV Bank, AS - порядок виплати гарантованих відшкодувань клієнтам Банку

26 лютого 2018 року загальними зборами акціонерів ABLV Bank, AS було прийнято рішення про самоліквідацію Банку, а також про порядок виплати гарантованих відшкодувань клієнтам, які мають право їх отримати. Таке рішення стало наслідком звинувачень ABLV Bank у відмиванні грошей та підкупу посадових осіб в Латвії.

Відповідно до Закону про гарантування вкладів, гарантовані державою відшкодування можуть отримати латвійські та міжнародні клієнти ABLV Bank, приватні та юридичні особи, які мають вклади в ABLV Bank, при цьому кожному клієнту гарантовано відшкодування в розмірі до 100 000 євро з Фонду гарантування вкладів, виплати будуть здійснюватись через латвійський банк Citadele banka, AS.

Гарантоване державою відшкодування поширюється на всі кошти вкладника - як на строкові вклади, так і на розрахункові, зарплатні, ощадні та інші рахунки.

Винятком, є вклади:

  • з якими протягом останніх двох років не відбувалося ніяких дій і розмір яких не перевищує 10 євро;
  • які пов'язані з легалізацією коштів, отриманих злочинним шляхом, або потрапляють під визначення коштів, отриманих злочинним шляхом;
  • кредитним організаціям, фінансовим установам, страховим товариствам, приватним пенсійним фондам, товариствам з управління вкладами й інвестиційним брокерським товариствам.

Виплати почалися з 3 березня 2018 року, і будуть проводитись у такому порядку:

  • заявки на виплату гарантованого відшкодування буде приймати банк Citadele banka, AS;
  • гарантоване відшкодування виплачується одному клієнту одним платежем в євро;
  • якщо розмір гарантованого відшкодування не перевищує 1000 євро, то за бажанням вкладника його виплатять вкладнику готівкою;
  • якщо розмір гарантованого відшкодування перевищує 1000 євро, то його можуть перерахувати лише на рахунок самого вкладника в будь-якій банківській установі.

Таким чином, для отримання гарантованого відшкодування вкладу в ABLV Bank, AS, необхідно звернутися у відділення банку Citadele banka, AS, надавши підтверджуючі документи, а також вказавши відкритий в іншому банку чи фінансовій установі розрахунковий рахунок для перерахування таких коштів.

У свою чергу, юристи ЮФ «Місечко та Партнери», готові допомогти у відкритті рахунку для перерахування гарантованого відшкодування, в тому числі в підготовці необхідних документів, а також супроводити процедуру отримання гарантованого відшкодування вкладу з ABLV Bank, AS.